Atostogos Lietuvoje

Atostogos Lietuvoje: keliautojų neužtikti kampeliai, kurie atims žadą

Atostogaujantys Lietuvoje gali atrasti kur kas daugiau nei Palangą, Nidą, Trakus, Vilnių, Druskininkus ar Birštoną. Keliauti galima ne tik mums įprasčiausia transporto priemone – automobiliu, tačiau susiplanuoti ilgesnę, komfortabilesnę kelionę kemperiu. Neturint savo kemperio, jums gali padėti kemperiu nuoma. Norime pateikti kelias neišpasakytai gražias vietas, kurios tik dėl nesusipratimo vis dar nėra įtrauktos į turistinius maršrutus taip pat pridedame artimiausius kempingus, kur galima apsistoti nusprendusiems patirti daugiau gamtos malonumų.  

Auka meilei – Neries regioninis parkas
Ne tik Afroditei kuriamos poemos. Lietuvoje už meilę buvo atsakinga šeimos židinio globėja Milda. Gegužės 13 –ą dieną jai būdavo atnašaujamos aukos ant Stirnių piliakalnio, kuris stūkso Saidės upelio slėnyje, Lentvario rajone ( 15 km. nuo Vilniaus). Keliaujant šiuo pažintiniu taku prieš akis atsiveria Vilsos krioklys ir penkių km. Saidės upelis. Šis reginys atima žadą. Stovint upių susikirtimo vietoje ir žvelgiant į apsamanojusius milžiniškus akmenis, galima pasijusti lyg Skandinavijoje. Atokioje vietoje – apie kurią jau seniai pamiršo ir patys skandinavai. Įspūdį dar labiau sustiprina gido pasakojama didinga Saidės pilies istorija, priverčianti pajusti, jog nueiti kilometrai tampa itin prasmingi. Atvykus čia galima susiplanuoti ir ilgesnį poilsį pamatant Verkšnionių, Paneriškių regyklas, Karmazinų pilkapyną. 
Sustojimui ir nakvynei keliaujantys kemperiu gali pasirinkti vieną iš Vilniaus kempingų: (pridedamas interaktyvus kempingų sąrašas) http://www.camping.lt/index.php?lang=1&sid=431 arba rinktis vieną iš šiame regioniniame parke esančias stovyklavietes, tinkamas sustoti ir praleisti ilgesnį laiką: https://neriesparkas.lt/interaktyvus-zemelapis/.

Pajūris – Tauralaikis, Oginskių dvaras ir energetiniai labirintai Likšių km.
Kemperių nuoma taps puikia pagalba šia transporto priemone aplankant ir pajūrio kraštą. Beje, šis regionas bene geriausiai išvystytas ir pritaikytas keliaujant kemperiais. Čia galima išgirsti apie Tauralaikį (Kaipėdos kraštas) ir Prūsijos karalienei Luizei artimos aplinkos intrigas. Čia galima pamatyti buvusią Tauralaukio kavinę ir nuostabų parką, kuriame nuo vasaros kaitros slėpdavosi miesto grietinėlė. Vykstant kemperiu į pajūrį verta užsukti į nublizgintą Plungės perliuką arba pagaliau pabaigtą rekonstruoti Mykolo Oginskio dvarą. Plungėje yra daugiau vietų į ką verta paganyti akis. Tarkime, energetinių labirintų parkas Likšių kaime, Plungės rajone.  Labirintai egzistavo dar prieš 4 tūkst. metų. Tokios gamtos išdaigos rastos praktiškai visose religijose. Mokslininkai sako, kad čia ne tikėjimo, o biologijos procesų rezultatas. Bet kas sustabdys tikinčiuosius pereiti puspenkto kilometro? Dėl švento reikalo įdomu eiti ir susipykusiems su oficialia religija. Labirinte pasijunti kaip džiunglėse – iš visų pusių į tave žvelgia gėlės, kupolai ir mendalos. Tuo labiau, kad einant šiuo keliu galima stabtelti prie įvairiausių pramogų tiek vaikams, tiek suaugusiems. Keliaujantiems su kemperiais yra galimybė apsistoti netoliese Plungės rajone esančiame kempinge “Žemsodis”, kuris pasiūlys įvairias papildomas pramogas.

Dviračiais po Gražutės regioninį parką Zarasų raj.
Dažnai keliaujantys kemperiais vežasi ir dvirates transporto priemones. Tai nėra įskaičiuojama į kemperių nuomos kainas, tačiau dažnas nuomojamas kemperis turi visą reikalingą įrangą saugiai vežtis su savimi ir dviračius, tad tereikia pasiimti savus. Daugelis dviračių entuziastų tikina, kad geresnių trasų nei pajūryje nerasime. Tačiau tai tėra diskusinis klausimas. Verta atkreipti dėmesį į Gražutės regioninį parką (Zarasų raj.). Tie, kurių nepavergė parko pavadinimas, įsivaizduokite dviejų dienų žygį palei Šventosios upę. Pušimis apaugę skardžiai, tolimoje tyvuliuojantis ežeras bei piliakalnių vaizdai keliaujant gali pavergti daugelį. Beje, šis takas patiks ir mėgstantiems civilizuotą poilsį - Jūs galėsite pasirinkti dviejų arba vienos dienos kelionę. Keliaujantiems su kemperiais netoliese galima apsistoti jaukiame Degesos kempinge, kuris pasiūlys ir daugiau pramogų.

Kviečiame Jus prisijungti ir papildyti sąrašą vietų,  kurias vis dar aplenkia Lietuvoje besiilsintys turistai.