Atostogos su vaikais

Jau seniai tėveliai sugriovė mitus apie kelionių su vaikais pavojus, įkainius ir rutiną.  Šiandien, mamytės kopia į kalnus su mažaisiais nešyklėse ir mėgaujasi atžalų draugija šalia ošiančio vandenyno. Tačiau norint, kad atostogos  atmintyje įsirėžtų kaip gaivus oro gūsis, tenka ilgokai pasukti galvą renkantis kelionių kryptį. 

Šeimų šalis - Švedija

Internetas net sprogsta nuo  kelionių pasiūlymų įvairiomis kryptimis. Top‘uose  karaliauja Kreta, Turkija, Ispanija ir Portugalija. Bet ar tikrai vidurvasarį  norite savo mažametį vaiką vežti į +35 C laipsnių karštį? Greičiausiai, kad nelabai.
O štai pasukus žemėlapį kiek šiauriau pamatytumėme šalį, kuri turi stebuklingą įvaizdį - čia gera šeimoms. Ir tikrai - būdamas Švedijoje matai labai daug pilvukų ir dar daugiau dūzgenčių vaikų.  Tikra palaima tėvams, kuomet niekas neauklėja ir nemoko, o vaikų emocijas su visais ožiukais ir šypsenomis  iki ašarų priima kaip naturalų dalyką. 
Per savaitę atostogų pavyko laivu nuplaukti iki salos, pasigrožėti įstabia gamta, pamatyti garsųjį pašto muziejų. Lietuviškų muziejų patirtis galvoje dėliojo baimes, kad ko gero rasime tik pašto ženklų kolekcijų po stiklu... visgi, labai klydau. Nes jau į pirmus eksponatus kvietė atsisėsi, vaikams pasimatuoti paštininko uniformą, sukurti atviruką ir jį išsiųti. O atviruką namiškiai, Lietuvoje, gavo jau po trijų dienų. 

Švedijoje pailsėjome prie ežero, stovyklavome, surengėme mini žygį į pilį. Visos nepakartojamos atastogos keturių asmenų šeimai kainavo vos 480 eur. (+ lauktuvės). 

Maltos kerai

Jau ne vieną ir tikrai ne dvi istorijas esu girdėjusi apie Maltos kerus. Tačiau tik išvydusi tą jūros vaiskumą, dangaus žydrynę, suvokiau į kokį rojų pakliuvau. Malta vienas iš tų pasaulio kampelių, kuriuose atrodo, kad sustojo laikas. Gomurį žadina skaniausi delikatesų aromatai, o balto smėlio paplūdimyje žaidžiantys vaikai širdį užpildo ramybe. 
Gal su vaikais paklaidžioti gatvelėmis ir nepavyks. Užtat, galima už kelis eurus nusigauti į viduramžius menančią  sostinę  Valetą, o ten aplankyti žymiausias Europoje bažnyčias – Šv. Povilo laivo žuvimo bažnyčia, Karmelitų bažnyčia. Ir būtina aplankyti Baraka sodus. 

Vandens pramogos Bulgarijoje

Bulgarija garsėja labai dideliu viešbučių, skirtų poilsiui su vaikais, pasirinkimu. O tai reiškia, kad kambariuose bus lovos atskiros vaikams, žaidimų aikštelės, vaikiški baseinai, galimybė nusisamdyti auklę, vaikiškas meniu viešbučio restorane. 
Į šeimas besiorientuojantys Bulgarijos viešbučiai už papildomus mokesčius siūlo daugybę  pramogų – sporto, piešimo užsiėmimus, muzikinius renginius, vandens atrakcionų parkus. 
Antras pozityviai nuteikiantis ir į lankstinukus praktiškai nepapuolantis skaičius yra - 25 C, tiek laipsnių šilumos, vidutiniškai rodo termometras Bulgarijos paplūdimuose vasarą. Todėl švelnus klimatas nesukels papildomų rūpesčių su karščiu nedraugaujantiems mažiesiems.