Kelionės pagal metų laikus

Geriausias laikas keliauti

keturi_metu_laikai.jpg

Vasarą stengiamės nugriebti pigesnių bilietų į saulės nubučiuotus ir vėjo numyluotus kraštus. Visų metų santaupas atiduodame už ramybę rojaus kampelyje. Tik žuvėdrų klyksmas primena apie savaitės pabaigoje laukiantį lėktuvą. Tačiau kelionių entuziastai retai išsikrauna lagaminus. Jie kaip vienas kartoja, kad nepamirštamas atostogas galima susiorganizuoti sezonui pasibaigus arba net neprasidėjus. Viskas priklauso nuo kelionės tikslo. 

Vasaros karštis

summer.jpg

Vasara – pats turizmo sezono įkarštis. Kad ir kaip nuostabu atostogauti vasarą, kai visos gėlės žydi, jūros šiltos, ežerai – kaip arbata, o sunkūs megztiniai – spintoje, planuojant atostogas šiuo metų laiku, reikia būti nusiteikus paploninti piniginę. Viešbučiai, muziejai, vandens atrakcionų parkai, dviračių ar automobilių nuomos punktai ir net viešojo maitinimo įstaigos nori atsiriekti savo pyrago gabalą, todėl kainos dažnai būna dvigubai didesnės nei žiemą. Kita vertus, turistų anšlagas gali numarinti visus gerus norus ir puikią nuotaiką. Ar kada nors teko matyti jauną merginą, mirksinčią šalia stovinčiam dailiam jaunuoliui, kai prie jos lyg nesavu balsu žviegia kūdikis, kol ji išsitrauks maitinimui reikalingą kūno dalį? Greičiausiai ne.

Rudens spalvos

autumn.jpg

Ruduo – pažintinių kelionių metas. Prakaitas nebėga upeliais dėl nesulaikomo karščio. Kondicionierus praranda svarbą, buvusią prieš kelis mėnesius. Kita vertus, šildytuvai vis dar užrakinti devyniomis spynomis. Pasibaigus sezonui, pigiau galima rasti muziejų, kelto bilietų. Tad jei norite leistis į pažintinę kelionę, ruduo – jūsų metas. Vidurio Europa nusidažo įvairiomis spalvomis, kurias pamatyti galite ir jūs. Jums nereikia stovėti kelių šimtų turistų eilėje, nutįsusioje iki ekskursijos bilietų kasos. Pamažu atsipalaiduoja personalas ir, smagiai šypsodamasis leidžiasi į diskusijas apie eksponatus. 

Žiemos magija

winter.jpg

Žiemą ruošiamės didžiosioms metų šventėms. Piktai urzgiame keldamiesi pusvalandžiu anksčiau, nes reikia atkasti automobilį, pasislėpusį po sniego kepure. Ar niekada nesvajojote apie šventes egzotiškuose kraštuose? Įsivaizduokite, kad, užuot kasę sniegą, drybsote paplūdimyje su mochito. 
Žiemą skelbiamos milžiniškos lėktuvų bilietų ir vietų viešbučiuose rezervavimo akcijos, ypač ten, kur populiarus žiemos sportas. Žmonių srautas gal ir nebus toks, kaip vasarą, bet vieniši nesijausite: jei esate vakarėlių liūtas, galėsite apšilti sausakimšuose naktiniuose klubuose, o jei esate pažintinės kelionės entuziastas, visada rasite laisvą staliuką restorane ir galėsite atsikvėpti.

Pavasario dvelksmas

spring.jpg

Pavasarį bundanti gamta tarsi nori prikelti tobulesnę mūsų versiją. Kelionėse atgyjame ir mes. Vėlyvas pavasaris toks pat šiltas, kaip ir vasaros pradžia. Šiuo metų laiku kelionių bilietai būna pigesni. Rytuose pavasaris – pats sezono įkarštis. Žinoma, ankstyvą pavasarį nepavyks pasideginti ir grįžti į Lietuvą su bronziniu įdegiu. Tam reikėtų palaukti bent jau gegužės pabaigos. Visgi negali būti nieko geriau už kelionę po Aziją.