Šiaurės Lenkijos pilys

Dažnai braižome maršrutus Europos vidurio ir Pietų Europos valstybėse, aplenkdami kaimynystėje esančius architektūros šedevrus. Veltui, nes vos už kelių šimtų kilometrų – Lietuvos ir Lenkijos pasienyje – yra nuostabių pilių, o kelionė kemperiu gali tapti puikaus savaitgalio garantu. 

Malborko (Marienburgo) pilis
Malborko, o lietuvio ausiai mieliau – Marienburgo – pilis yra įtraukta į UNESCO pasaulio kultūros paveldo sąrašą. Plytinės gotikos ansamblį pastatė kryžiuočiai 1274 metais. Ši tvirtovė lyg atskiras miestas su savo bažnyčia, vandens tiekimu, begale miegamųjų ir maisto atsargomis bent dviems metams į priekį. Būtent šioje pilyje buvo kalinamas Kęstutis. 

Malbork.jpg

Kvidino pilis
Prūsų statyta ir kryžiuočių ordino XIII amžiuje užimta pilis. Ji išssikiria nes kartu su katedra sudarė gynybinį kompleksą, kuris priklausė bažnyčiai. Taisyklingos gotikos stiliaus statinyje buvo ligoninė, biblioteka, milžiniškas butas, archyvas ir kita infrstruktūra, kurios dėka čia vykdytos administracinės miesto funkcijos net iki 1935 metų. 

kv.jpg

Štumo pilis
Štumo pilis yra labai mėgstama turistų dėl tvirtovę supančių ežerų. Kryžiuočiai šią, mūrinę pilį, pastatė ir įrengė joje rezidenciją XIII amžiuje, tačiau iki pat XIV amžiaus pabaigos tvirtovė neturėjo kalėjimo ar savo herbo. Nuo XV amžiaus Štumo reikšmė išaugo, miestą užėmė Švedai, vėliau 1626 metais, jame slėpėsi Švedijos karalius Adolfas Vaza. 

Bitovo pilis
Raudonų plytų pilis garsi dėl čia prieglobstį suradusių Kryžiuočių ordino riterių. Nors pilis buvo daugybę kartų perstatyta, likę bokštai primena pirminę tvirtovės gyvnybinę funkciją. Šiandien, turistai kviečiami į   Vakarų kašubų muziejų ir Riterių broliją. 

Ostrodės pilis
Mozūrijos ežerų krašte esanti tvirtovė statyta tik XIV amžiuje. Tačiau ji garsi dėl šalia pilies vingiuojančio unikalaus, pusantro šimto metų, laivybos kanalo su šliužais. Pilyje buvo apsistojęs Napoleonas Bonapartas. Todėl, šiandien, čia galima rasti ekspozicijas su garsiojo imperatoriaus naudotais daiktais. 

Kentšino pilis 
Jeigu vykstate į garsųjį nacių bunkerį - „Vilko guolis“, būtinai apsilankykite netoliese esančioje Kentšino pilyje. Mūrinė pilis priklausė Kryžiuočių ordinui. Pilyje verta aplankyti muziejų, biblioteką. 

Jeigu planuojate paskirti papildomą dieną kelionei, verta aplankyti bent dvi Lenkijos Pietuose esančias pilis:

Lancuto pilis
Jeigu turite ilgesnį laiką kelionei tikrai verta pasukti gilyn į šalį. Lenkijos pietuose stovinti Lancuto pilis yra viduramžių palikimas. Šie rūmai būvo perstatyti į aristokratų rezidenciją. Pilis XVIII - XIX a. priklausė Lenkijos princesei Izabelai. Ji prie rūmų sukūrė milžiniškus vasaros ir žiemos sodus, o taip pat sukaupė didelę karietų kolekciją, kuri ir šiandien lyg magnetas traukia turistus, kaip, ir prabangus, angliško stiliaus, interjeras. 

lanc.jpg

Močnos pilis
Keliaujant Lenkijoje negalima praleisti progos aplankyti santykinai naują, tačiau įspūdingą pilį. Lyg iš pasakos nupiešta pilis pastatyta pagal tris architektūros stilius: baroką, neogotiką ir neorenesansą. Pilį puošia 99 bokšteliai ir yra net  350 kambarių.