TOP 10 vietų, kurias reiktų aplankyti Vokietijoje

Vokietija įvairi šalis, kurioje yra gausu pramogų, gamtos draustinių, architektūros paminklų ir daugiau nei tūkstančio metų istorija. Europos širdyje pulsuoja daugiausiai gyventojų, žemyne, o taip pat čia yra du milžiniški vandens atrakcijonų parkai, nesuskaičiuojama galybė pilių, muziejų ir alaus daryklų. Visus šiuos objektus galite pasiekti kemperiu. 

Kelionė per Alpes

alps.jpg

Vaizdingas maršrutas prasideda Lindau miestelyje ir Alpių slėniai net 450 km. vingiuoja keliu, kurį einant pamatysite dvidešimt penkias įspūdingas pilis ir vienuolynus, daugiau nei dvidešimt ežerų bei spiečiais aplipusius jaukius miestelius ir kaimelius. 

Hamburgas

hamburg.jpg

Gražiausias pasaulio miestas, kuris apsuptas didmiesčiui būdingo žavesio paskęsta vandens kanaluose ir žalumoje. Čia verta pasižvalgyti viename didžiausių pasaulio uostų, pasiplaukioti Elbe, užsukti į žuvų turgų ir pailsėti žavinguose parkuose. 

Brandeburgo vartai, Berlyne

brand.jpeg

Tai miesto simbolis. Vieninteliai išlikę miesto vartai, kurie čia išdygo XVIII a. Berlyno vartai - pirmas Vokietijos sostinės klasicizmo paminklas. 

Po Antrojo pasaulinio karo Berlynas buvo padalintas į dvi dalis – Rytų ir Vakarų. Šie vartai buvo sienos dalis, todėl nugriovus Berlyno sieną šie vartai simbolizuoja šalies vienybę. 

Berlyno Muziejų sala

Tai unikali sostinės viea, kurioje sutelkti net keli pasaulinio garso muziejai: 
•    Pergamo muziejus, kuriame eksponuojami architektūros fragmentai;
•    Senasis muziejus – XIX a. pažiba. Muziejuje galima susipažinti su Antikos kolekcija;
•    Naujasis muziejus – senovės Egipto ir Priešistorės radiniai;
•    Bode muziejuje rasite Bizantijos meną ir numizmatiką;
•    Senoji nacionalinė galerija – klasicizmo, romantizmo, impresionizmo, ankstyvojo modernizmo meno kūrinių muziejus.  

Hanzos perlas – Liubekas

Šiaurės Vokietijos miestas, kurio Viduramžius menantis senamiestis yra įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Kartais miestas tituluojamas pompastiška plytinės gotikos karalyste. Šiame mieste kilo „Liubeko teisė” – jūrinių taisyklių rinkinys, kurią perrėmė Hanzos sąjungos miestai, tarp jų ir Klaipėda. 

Šverino pilis

Schwerin.Castle.jpg

Šverinas – septynių ežerų miestas. Miesto simbolis – Šverino pilis yra vieno iš ežerų saloje. Neorenesancinė pilis (lyg iš pasakų) apsupta nuostabios gamtos. Nepakartojamas vaizdas atsispindi vandenyje ir taip suteikia dar daugiau mistikos. 

Riugeno sala

Viena didžiausių ir gražiausių Vokietijos salų Baltijos jūros regione. Ji garsėja prabangiais kurortais, kalkakmedžio uolėtomis pakrantėmis. Saloje yra daugiau nei šimto metrų skardis ir  UNESCO įtrauklas Jasmundo nacionalinis parkas. 
 
Volfsburgas

wolfsburg.jpg

Automobilių pramonė tai viena iš pagrindinių Vokietijos ekonomikos variklių. Volfsburgas buvo pastatytas, norint apgyvendinti Volkswagen gamyklos darbininkus XX a. viduryje. Trumpoje, bet intriguojančioje miestelio plėtros istorijoje rašoma, kad modernaus ir šiuolaikiško miesto išplanavimas, bei infrastruktūra kuriama pagal nuolat besikeičiančias architektūros tendencijas. Todėl miestą, kurim  vardą davė dėl čia XIII a. buvusios pilies, kartais vadina XX a. miesto statybos stilių  muziejumi. 

Dresdenas

Tai stebuklingas miestas, įsikūręs prie Elbės upės. Turistus visuomet sužavi tradicijų ir šiuolaikinių vertybių derinys. Čia rasite pasakišką Saksonijos kurfiurstų ir karalių rezidenciją, Semperio operą, Šv. Dievo Motinos bažnyčią. Pažvelgus į kitą upės krantą nesuabejosite, kad tai modernios kultūros miestas. Dresdene organizuojamos iškylos gamtoje su vaizdu į pilį ir katedrą, pasiplaukiojimai istoriniais garlaiviais, skambant diksilendo muzikai.

Serengečio parkas

serengeti.jpg

Du šimtai hektarų ir pusantro tūkstančio gyvūnų, o šalia milžiniškas pramogų parkas. Parke gyvūnus stebėti reiks pro autobuso arba automobilio langą, nes čia sukurtos gyvūnams sąlygos artimos jų natūraliai aplinkai. Todėl pro langus matysime laisvai vaikščiojančius liūtus, tigrus, leopardus, zebrus. Taip pat nuotykių mėgėjai galės su džipais leistis į safari arba apsilankyti beždžionų aptvaruose. Popietę praleiskite vandens atrakcionuose.